Skořice cejlonská - královská mletá 50 g Zobrazit větší

Pouze online

Skořice cejlonská - královská mletá 100 g

08407

Cejlonská - královská skořice je sladký druh skořice vyhledávaný pro svoji velmi jemnou a sladkou chuť a vůni. Skořice je jako koření a zároveň jako bylina lidstvu známá již po staletí.  

Více informací

80 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Cejlonská - královská skořice je sladký druh skořice vyhledávaný pro svoji velmi jemnou a sladkou chuť a vůni. Skořice je jako koření a zároveň jako bylina lidstvu známá již po staletí. Dnes jakoby se na její blahodárné účinky pozapomnělo – většinou ji používáme pouze jako aromatické koření do jídla. V posledních letech se však objevují studie, které zkoumají pozitivní účinky skořice na lidské tělo. Skořice je tělu velice prospěšná - štěpí tuky, zlepšuje metabolismus tuků a cukrů, zahřívá a stimuluje zažívací trakt a podporuje chuť k jídlu, má dezinfekční a antibiotické účinky, ničí bakterie. Ovšem je třeba si dávat pozor, protože má i negativní účinky a může třeba způsobit alergickou reakci. Skořice totiž obsahuje kumarin a obvykle používaná skořice cassia má sice výraznou chuť, ale i vysoký obsah kumarinu, až 4 g kumarinu/kg. Podle studií se ukazuje se, že nadměrná konzumace takové skořice znamená určité riziko poškození jater, kvůli obsaženému kumarinu. Tato látka působí sedativně, spasmolyticky a protitromboticky, protože snižuje srážlivost krve. Ve vyšších dávkách ovšem způsobuje úporné bolesti hlavy a působí i toxicky na játra. Cejlonská - královská skořice má sice podstatně nižší obsah kumarinu, ale i tak by měly těhotné ženy skořici jíst jen zřídka a v malém množství. 

Pokud vám nabízené množství zboží z nějakého důvodu nevyhovuje a sháníte množství větší, nebo menší, neváhejte se telefonicky zeptat na čísle 603 248 832. Většinou je možné na základě vašeho požadavku zajistit a v krátké době dodat i jiné požadované množství s individuálně nastavenou cenou.

Velice strohý popis zboží není dán naší neochotou vám vysvětlit a popsat jeho vlastnosti, nebo výhody, ale současná legislativa EU, konkrétně Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 nám neumožňuje uvádět u produktů neschválená zdravotní a výživová tvrzení, proto neuvádíme raději žádná. Strohý popis vám tak možná nedává plnou jistotu, zda jde o správné zboží které sháníte, ale úřad je úřad. Pokud vás dané zboží zaujalo a nevíte jistě co a jak, potřebné informace si celkem snadno dohledáte na tématicky příbuzných internetových stránkách, nebo fórech. Hledání informací po internetu sice vyžaduje určitý talent, ochotu a také čas, ale zase se tím člověku výborně bystří rozum, tedy opět platí, že „Všechno zlé je pro něco dobré“.

 

Recenze

Napsat recenzi

Skořice cejlonská - královská mletá 100 g

Skořice cejlonská - královská mletá 100 g

Cejlonská - královská skořice je sladký druh skořice vyhledávaný pro svoji velmi jemnou a sladkou chuť a vůni. Skořice je jako koření a zároveň jako bylina lidstvu známá již po staletí.  

Napsat recenzi