O nás

Historie firmy a její činnost:

Mnoho let svého života jsem věnoval studiu a praktickému ověřování jednoduchých a funkčních postupů jak si udržet, nebo obnovit ztracené zdraví. Je to můj celoživotní koníček, kterým se aktivně zabývám již od roku 1982 a za tu dobu člověk prostě něco načíst a vyzkoušet dokáže. Na konci roku 2007 jsem tak nějak došel k rozhodnutí, že si tyto poznatky nevezmu do hrobu, ale podělím se o ně s co největším počtem zájemců o podobné informace a zkušenosti. Tak vznikla hlavní stránka Zdraví-AZ, spuštění 1.4.2008 a následně na naléhání čtenářů i diskuzní fórum této stránky, spuštění 18.8.2008. Obě stránky mají za cíl pokud možno srozumitelnou formou seznámit čtenáře se širokým spektrem dopadů špatných stravovacích návyků, uspěchaného života, civilizačních a jiných vlivů, na naše zdraví a vývoj civilizačních chorob. Zároveň zde jsou uvedeny i návody a doporučení, jak lze tyto nepříznivé faktory do značné míry eliminovat a zachovat si pevné zdraví do vysokého věku, případně jak se chovat pokud choroba již vznikla, jak ji odstranit a nebo alespoň zásadním způsobem omezit její dopady na kvalitu života. Tento e-shop, spuštění 4.4.2015, je pouze logickým vyústěním vašeho zájmu o související zboží, které by jinak každý musel shánět na různých serverech, což zabere mnoho času a v konečném důsledku je to i zbytečně drahé. Takto pořídíte vše potřebné z tepla vašeho domova a při jednom poštovném.

Název stránek Zdraví-AZ:

Při přemýšlení nad vhodným názvem stránek mě napadalo mnoho možností, ale nakonec zvítězila varianta Zdraví od A do Z, což vystihuje obsah stránek asi nejlépe.

Náš cíl:

Informovat o možnostech alternativních postupů, pokud je člověk může vůbec za alternativní považovat, většinou jsou totiž mnohem starší a prověřenější, než postupy moderní a uznávané současnou jednostranně nastavenou legislativou. Totéž platí i pro spuštění tohoto e-shopu, kde si asi všimnete, že se zde k informacím a radám nedostanete, což odpovídá současným nařízením o oddělení informací od vlastního zboží. Zákonem vhodně formulováno jako uvádění nepodložených výživových a zdravotních tvrzení. Zajímavé že, prostě můžete zboží prodávat, ale nesmíte o něm nic napsat, tedy svoboda projevu je zde zákonem plně respektována. Další cíl tedy může být procitnutí co největšího počtu lidí ze špatného snu, snad to umožní čas.

Naši příznivci – zákazníci:

Mezi naše zákazníky patří z největší části koneční spotřebitelé, fandové zdravé výživy a alternativních postupů, kteří zpravidla již mají poměrně široký rozhled, problematiku mají nastudovanou a umí se tedy většinou v alternativních postupech dobře orientovat.

Zboží a jeho použití:

Nabízené zboží z větší části patří k druhům obecně uznávaným a doporučovaným a při správném použití tedy většinou dovede pozitivně ovlivnit zdravotní stav člověka. Nicméně je zde potřeba připomenout, že dobré znalosti jsou u některých nabízených druhů zboží opravdu nutné. Také užívání některých druhů nabízeného zboží metodou "pokus - omyl" vám asi mnoho benefitů nepřinese, tím si člověk může vždy spíše ublížit. Zde jednoznačně platí "Všeho moc škodí" a snadno to vidíte třeba na kuchyňské soli. Sice všichni vědí, že "Sůl nad zlato", ale hojné používání vám zajistí vysoký tlak a spíše vás klepne pepka, než si zajistíte zdraví.

Filosofie společnosti:

Snažíme se nabízet zboží v co nejvyšší kvalitě a za dostupnou cenu. Dále v takové druhové skladbě, aby bylo možno na jenom místě, při jednom nákupu, zakoupit v rámci jediného poplatku za dopravu co nejširší soubor zboží pro zdravý životní styl.

Důvěra klientů:

Důvěra se buduje velice pomalu, ale o to rychleji se ztrácí. Mnozí z vás mě znají i osobně a vědí, že veškeré moje konání je otevřené a podvádění nesnáším. Mám rád rovný vztah s klientem v prostředí vzájemné důvěry, což v konečném důsledku je ku spokojenosti obou stran. Co více si podnikatel může přát než spokojeného klienta, který se rád vrací. Proto je pro mě váš respekt a uznání tím nejpodstatnějším.

Osobní poznatek k nezaplacení:

Když se Dalajlámy zeptali, co jej nejvíce překvapuje na lidstvu, odpověděl: „Člověk. Neboť obětuje své zdraví, aby vydělal peníze. Pak obětuje peníze, aby získal zpět své zdraví. A dále, že je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti, že si neužívá přítomnost; následkem čehož nežije v přítomnosti, ani v budoucnosti; žije, jako by neměl nikdy umřít a pak umírá, aniž kdy skutečně žil.“

Není jednodušší rovnou začít žít, podle mého osobního poznání bez výjimky platí "Pokud máš zdraví, tak máš všechno", tedy vám přeji hlavně a především zdraví, zdraví a zase zdraví.

Pokud v nabídce nějaké zboží postrádáte, můžete mi napsat, skoro vše se dá nějak vyřešit.

S přáním pevného zdraví

Jaroslav Zajíček
majitel společnosti
Zdraví – AZ, s.r.o.