Výprodej! Ženšen pravý - kořen řezaný 50g Zobrazit větší

Pouze online

Ženšen pravý - kořen řezaný 50 g

Ženšen je u nás znám také pod názvem Všehoj, což naznačuje široké spektrum užití této pravděpodobně nejvěhlasnější asijské rostliny. Používá se zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti, ale rozsah působení je mnohem širší.  

Více informací

370 Kč

-70 Kč

440 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Kořen ženšenu nabízíme plátkovaný, nebo na drobno sekaný podle dostupnosti. Je takto vždy upraven k přímé přípravě bez potřeby strouhání či sekání. Dle potřeby není nutno vařit, stačí přidat do oblíbeného čaje a zalít vroucí vodou.

Ženšen je bylinkou původem z Číny, kde má tisíciletou tradici užívání. Objeven byl prvně v horách Mandžuska, což je v současnosti společně s některými místy Severní Koreje poslední místo kde bychom volně rostoucí ženšen ještě nalezli. Postupně byl s rostoucím věhlasem pro velkou poptávku z volné přírody vytěžen. Ve dvacátém století se začal již komerčně pěstovat, především v Koreji. Sklízen je kolem pátého roku, kdy kořeny dosahují dostatečné velikosti. Dříve byly ty nejkvalitnější kořeny vyvažovány zlatem. Ženšen u nás znám také pod názvem Všehoj naznačuje široké spektrum užití této pravděpodobně nejvěhlasnější asijské rostliny.

Používá se zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti. Má pozitivní vliv na udržení koncentrace a funkci paměti. Ženšen jako antioxidant se doporučuje užívat při únavě a stresu a přispívá k vytrvalosti a vitalitě. Přisuzovány jsou pozitivní účinky žen-šenu na správnou funkci imunitního systému - přispívající k přirozené obranyschopnosti organismu.

Ženšen - Panax ginseng má významný stimulační účinek. I při odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity, si tělo stále zachovává možnost bez potíží usnout. Je velmi ceněn sportovci a je používán jako jeden z velmi mála přírodních legálních dopingů - Ženšenem lze nahradit veškeré nezdravé stimulanty jako káva, energy drinks, či drogy typu kokain a pervitin. Ženšen nemá vedlejší účinky a nevzniká u něj tolerance (není tedy potřeba zvyšovat dávky pro dosažení stejného účinku).

Neužíváme před spaním.

Tradiční užití: Kořen je již nakrájen na slabé plátky nebo nasekán, díky tomu ho není nutné dále upravovat a stačí vždy pár plátků přidat do připravovaného nápoje - např. černého čaje a nechat ho tam bobtnat do vypití. Velice snadná příprava. Dávka 2g na 250 ml 1x - 2x denně.

Dle MZČR je maximální denní dávka ženšenu 2000mg, dle TCM jsou to dávky vyšší.

Surovina pro přípravu bylinného čaje a individuální použití.

Pokud vám nabízené množství zboží z nějakého důvodu nevyhovuje a sháníte množství větší, nebo menší, neváhejte se telefonicky zeptat na čísle 603 248 832. Většinou je možné na základě vašeho požadavku zajistit a v krátké době dodat i jiné požadované množství s individuálně nastavenou cenou.

Velice strohý popis zboží není dán naší neochotou vám vysvětlit a popsat jeho vlastnosti, nebo výhody, ale současná legislativa EU, konkrétně Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 nám neumožňuje uvádět u produktů neschválená zdravotní a výživová tvrzení, proto neuvádíme raději žádná. Strohý popis vám tak možná nedává plnou jistotu, zda jde o správné zboží které sháníte, ale úřad je úřad. Pokud vás dané zboží zaujalo a nevíte jistě co a jak, potřebné informace si celkem snadno dohledáte na tématicky příbuzných internetových stránkách, nebo fórech. Hledání informací po internetu sice vyžaduje určitý talent, ochotu a také čas, ale zase se tím člověku výborně bystří rozum, tedy opět platí, že „Všechno zlé je pro něco dobré“.

  

Recenze

Napsat recenzi

Ženšen pravý - kořen řezaný 50 g

Ženšen pravý - kořen řezaný 50 g

Ženšen je u nás znám také pod názvem Všehoj, což naznačuje široké spektrum užití této pravděpodobně nejvěhlasnější asijské rostliny. Používá se zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti, ale rozsah působení je mnohem širší.  

Napsat recenzi