Šípek slupky 50 g Zobrazit větší

Pouze online

Šípek slupky 200 g

04312

Šípek by se pro obsahové látky dal směle nazvat pomerančem severu. Šípek obsahuje obdivuhodné množství antioxidantů, které výborně eliminují oxidační stres tím, že zachytávají volné kyslíkové radikály.

Více informací

99 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Šípek by se pro obsahové látky dal směle nazvat pomerančem severu. Často je vídáme na toulkách podzimní přírodou a dost lidí si je na zimu sbírá kvůli blahodárným fytoterapeutickým účinkům. Šípek obsahuje obdivuhodné množství antioxidantů, které výborně eliminují oxidační stres tím, že zachytávají volné kyslíkové radikály. Je tedy vhodné šípek používat při různých očistách těla, kdy je šípek velice užitečným pomocníkem při snaze podpořit a upevnit přirozenou obranyschopnost našeho imunitního systému a harmonizaci našeho zdraví.

Přidáním šípků si můžeme vylepšit i kteroukoli jinou čajovou směs.

Použití:

Čaj: Jednu až dvě čajové lžičky slupek šípků se přelijí ¼ l vody a nechají se 2 hodiny vylouhovat za občasného promíchání. Směs se zahřeje k varu, odstaví a dalších 30 minut se louhuje. Pije se teplý 3x denně před jídlem.

Smoothie: Kdo má nějaký zdravotní problém, nebo potřebuje zvednout imunitu třeba v chřipkovém období, může si udělat ve vysokoobrátkovém mixéru následující smoothie a aplikovat tak opravdovou vitamínovou a nutriční bombu. Grep oloupeme tak aby na něm zůstalo ve větší míře albedo, to je ta bílá dužina pod slupkou, která obsahuje velké množství citrinu a nakrájíme ho před vložením do mixéru na hrubé kousky. Slupky šípků si předem rozmělníme v tříštivém kávomlýnku na jemný prášek, kterého dle potřeby přisypeme ke grepu 5-15 g do jedné dávky. Důkladně promixujeme na hladkou směs a vypijeme. Dětem je možno i přisladit, ale pro dospělého nevidím důvod. Za rozumné denní množství šípkového prášku pro dospělého člověka je možné považovat dávku cca 30 g i když i ta může zpočátku některým lidem dělat potíže kvůli obsažené vláknině - pektinu. Nicméně je pravdou, že po určitém návyku tělo tuto vlákninu většinou snáší dobře, tedy je nutno správnou dávku opatrně vyzkoušet.

Důležité upozornění: Po vypití tohoto smoothie je vhodné si raději vždy vypláchnout ústa vodou, nebo si dát do úst špetku jedlé sody na neutralizaci organických kyselin, které grepy ve velkém množství obsahují a mohou tak při delším pravidelném užívání poškodit chrup.

Pokud vám nabízené množství zboží z nějakého důvodu nevyhovuje a sháníte množství větší, nebo menší, neváhejte se telefonicky zeptat na čísle 603 248 832. Většinou je možné na základě vašeho požadavku zajistit a v krátké době dodat i jiné požadované množství s individuálně nastavenou cenou.

Velice strohý popis zboží není dán naší neochotou vám vysvětlit a popsat jeho vlastnosti, nebo výhody, ale současná legislativa EU, konkrétně Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 nám neumožňuje uvádět u produktů neschválená zdravotní a výživová tvrzení, proto neuvádíme raději žádná. Strohý popis vám tak možná nedává plnou jistotu, zda jde o správné zboží které sháníte, ale úřad je úřad. Pokud vás dané zboží zaujalo a nevíte jistě co a jak, potřebné informace si celkem snadno dohledáte na tématicky příbuzných internetových stránkách, nebo fórech. Hledání informací po internetu sice vyžaduje určitý talent, ochotu a také čas, ale zase se tím člověku výborně bystří rozum, tedy opět platí, že „Všechno zlé je pro něco dobré“.

Recenze

Napsat recenzi

Šípek slupky 200 g

Šípek slupky 200 g

Šípek by se pro obsahové látky dal směle nazvat pomerančem severu. Šípek obsahuje obdivuhodné množství antioxidantů, které výborně eliminují oxidační stres tím, že zachytávají volné kyslíkové radikály.

Napsat recenzi