Pelyněk pravý 100 g Zobrazit větší

Pouze online

Pelyněk pravý 1000 g

Pelyněk má prý podle prastarých mýtů božský původ, název se odvozuje od královny Artemisie, která jím už v roce 353 před n. l. léčila svého manžela.  

Více informací

249 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Pelyněk má prý podle prastarých mýtů božský původ, název se odvozuje od královny Artemisie, která jím už v roce 353 před n. l. léčila svého manžela. Z těchto dob pochází i rada, že když si dá poutník větvičku pelyňku do bot, nepocítí při dlouhém pochodu únavu. Pelyněk patří mezi základní fytoterapeutické rostliny. Pelyněk pravý (nebo-li absint) se užívá v nálevu samotný, v žaludečních a čajových směsích, nebo v lihovém výtažku. Doporučuje se při žaludečních potížích, střevních kolikách, nechutenství, žlučníkových potížích a proti hlístům. Využívá se i jako hořké koření do těsta na palačinky, na tučné pečeně, do alkoholických nápojů, likérů (Absinth) apod. Pelyněk je významnou součástí elixíru trojčátko a při správném dávkování působí proti parazitům všeho druhu. 

Upozornění: Nesmí se předávkovat ani dlouhodobě užívat, protože tujon je jedovatý a může způsobit poruchy centrálního nervstva vedoucí až ke zblbnutí. V těhotenství neužívat.

Příprava: 1-2 čajové lžičky se přelijí 1/2 l vařící vody. Necháme 10 minut louhovat, poté scedíme, osladíme medem a pijeme během dne po doušcích. Dá se v podobné dávce aplikovat i jako rozmixovaný prášek a zapít.

Pokud vám nabízené množství zboží z nějakého důvodu nevyhovuje a sháníte množství větší, nebo menší, neváhejte se telefonicky zeptat na čísle 603 248 832. Většinou je možné na základě vašeho požadavku zajistit a v krátké době dodat i jiné požadované množství s individuálně nastavenou cenou.

Velice strohý popis zboží není dán naší neochotou vám vysvětlit a popsat jeho vlastnosti, nebo výhody, ale současná legislativa EU, konkrétně Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 nám neumožňuje uvádět u produktů neschválená zdravotní a výživová tvrzení, proto neuvádíme raději žádná. Strohý popis vám tak možná nedává plnou jistotu, zda jde o správné zboží které sháníte, ale úřad je úřad. Pokud vás dané zboží zaujalo a nevíte jistě co a jak, potřebné informace si celkem snadno dohledáte na tématicky příbuzných internetových stránkách, nebo fórech. Hledání informací po internetu sice vyžaduje určitý talent, ochotu a také čas, ale zase se tím člověku výborně bystří rozum, tedy opět platí, že „Všechno zlé je pro něco dobré“.

  

Recenze

Napsat recenzi

Pelyněk pravý 1000 g

Pelyněk pravý 1000 g

Pelyněk má prý podle prastarých mýtů božský původ, název se odvozuje od královny Artemisie, která jím už v roce 353 před n. l. léčila svého manžela.  

Napsat recenzi